9 listopada – Światowy Dzień Adopcji

dłoń dziecka z uśmiechem - Światowy Dzien Adopcji 9 listopada

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Adopcji przypadającym 9 listopada 2021 r. wraz z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku zachęcamy do wspólnego celebrowania tego wydarzenia. 

Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest „uśmiechnięta dłoń” to przede wszystkim święto rodzin adopcyjnych. Jest to również dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat adopcji, przedstawienie faktów i obalenie mitów oraz pokazanie innej drogi rodzicielstwa.

Otwarta dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Popularyzacja tego symbolu ma przyczynić się do zwiększenia zainteresowania tematem adopcji, a w ślad za tym poszerzenia świadomości na jej temat wśród osób rozważających możliwość przysposobienia dziecka, a przede wszystkim zwiększenia szans na nowy dom dla dzieci pozbawionych odpowiedniego środowiska rodzinnego. Możliwość wspólnego „świętowania” może też znacznie ułatwić rodzicom adopcyjnym realizowanie bardzo ważnego i jednocześnie niełatwego założenia jakim jest jawność adopcji, która ma fundamentalne znaczenie dla jej powodzenia.

Zachęcamy wszystkich do rozpowszechniania i udostępnienia symbolu Święta np. w mediach społecznościowych oraz zaangażowania swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada „uśmiechniętą dłonią”

Więcej informacji na temat adopcji znaleźć można na stronie internetowej: Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku.


9 listopada Światowy Dzień Adopcji
Plakat promujący Światowy Dzień Adopcji – 9 listopada