Kampania społeczna „Biała wstążka” – stop przemocy wobec kobiet i dziewcząt

PLAKAT STOP PRZEMOCY KOBIET - II POMORSKI TYDZIEŃ BIAŁEJ WSTĄŻKI - AKCJA

Fundacja „Trzeźwość” z Gdańska informuje, że w 2021 roku w dniach 1- 7 grudnia zostanie zorganizowany drugi już POMORSKI TYDZIEŃ BIAŁEJ WSTĄŻKI.

W 2021 roku w cieniu COVID-19 dochodzi do globalnego nasilenia przemocy domowej. Na całym świecie odnotowano gwałtowny wzrost liczby zgłoszeń dotyczących przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Problem ten dotyczy również Polski, na co zwracają uwagę instytucje i organizacje zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy.

Patronat Honorowy:

  • Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego
  • Miasto Sopot
  • Powiat Kartuski
  • PCPR Kartuzy
  • ZPSGdynia.pl – Zespół Placówek Specjalistycznych Gdynia
  • Fundacja dla dziecka i rodziny – Wschodzące Słońce
  • Fundacja Trzeźwość

Z A P R O S Z E N I E 

DO UDZIAŁU W

II POMORSKIM TYGODNIU BIAŁEJ WSTĄŻKI

1–7 grudnia 2021 r.

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszam mężczyzn – mieszkańców woj. pomorskiego do aktywnego udziału w wydarzeniu.

Zachęcamy do przypięcia podczas tygodnia 1-7 grudnia 2021 r. białej wstążki oraz o opublikowanie  wykonanego zdjęcia na Instagramie i Facebooku z #stopprzemocywobeckobiet lub przesłanie na adres e-mail Fundacji „Wschodzące Słońce” (e-mail: fundacja@wschodzaceslonce.org.pl).

Wyrazicie Panowie w ten sposób Wasz sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet i zadeklarujecie,
że zawsze będziecie reagować, kiedy będziecie świadkami takich zdarzeń. Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni z Kanady, którzy w 1991 r. postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek, zamordowanych 06.12.1989 r. w budynku Politechniki w Montrealu, przez 25-letniego mężczyznę. Sam nie dostał się na studia politechniczne i obwiniał o to kobiety. Uważał, że nie powinny one studiować na wydziałach nauk ścisłych/ technicznych.

Przemoc mężczyzn wobec kobiet jest zjawiskiem ogólnoświatowym i przybiera różne formy, jednak jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość mężczyzn nie ucieka się do przemocy w relacjach z kobietami.

Dajcie Panowie temu wyraz poprzez aktywny udział w II Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki.

Więcej informacji: www.wschodzaceslonce.org.pl                            

W imieniu organizatorów

Grażyna Rymaszewska

Zarządca Fundacji „Trzeźwość”

Stop przemocy wobec kobiet – 1 – 7 grudnia 2021r. Mężczyzno, chłopaku! Zawsze reaguj na przemoc wobec kobiet: nie bądź bierny, jeśli będziesz świadkiem takiego zdarzenia, wyraź swój sprzeciw, przypnij w dniach 1 – 7 grudnia białą wstążkę, zrób zdjęcie i opublikuj je na Istagramie lub w innych mediach społecznościowych. II POMORSKI TYDZIEŃ BIAŁEJ WSTĄŻKI.