Program Czyste Powietrze

Ministerstwo Środowiska uruchomiło rządowy program „Czyste Powietrze”. Jego głównym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, powstających głównie przez ogrzewanie domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w starych domowych piecach. By realizować ten cel, program oferuje dofinansowanie do wymiany przestarzałych źródeł ciepła oraz innych prac termomodernizacyjnych w budynku.

Jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego lub wydzielonego w takim domu lokalu mieszkalnego? A może posiadasz zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego? Skorzystaj z przywilejów i dotacji. Dofinansowanie wynosi od 7 000 do nawet 53 000 złotych!

Wysokość dofinansowania uzależniona jest od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. W programie można uzyskać dofinansowanie nawet do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Aktualną tabelę pokazującą wysokości dofinansowania uzależnioną od miesięcznego dochodu znajdziesz na stronie Program Czyste powietrze

Program Czyste Powietrze finansowany jest przez:

  • Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska,
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wzory żądania zaświadczenia znaleźć można w menu bocznym – zakładka Formularze do pobrania.