“W sam Punkt” – Nowy punkt informacyjno – konsultacyjny na mapie Pomorza!

To jeden z tych dni kiedy:

  • Siedzisz na łóżku i zastanawiasz się, czy w ogóle wstać. Nie myślisz, czy w ogóle masz na to ochotę. Od dawna jej nie masz…Nie wiesz, co ze sobą zrobić…Pustka w głowie potęguje uczucie samotności i izolacji od bliskich…
  • Nie rozumiesz innych i oni nie rozumieją Ciebie. Myślisz sobie “Co nie tak ze mną? Czy tak będzie już zawsze?”.
  • “Czemu oni tak dziwnie na mnie patrzą? Nie mogę znieść ich spojrzeń. Chcę stąd uciec”.
  • Czujesz się jak w martwym punkcie…
  • No właśnie. W punkcie…

Badania* pokazują, że średnio 1 na 3 osoby doświadcza w Polsce kryzysu psychicznego lub choroby psychicznej. To może być każdy z nas… Również twój sąsiad, sąsiadka lub ktoś z twoich bliskich. Doświadczenie kryzysu bądź choroby można przeżywać na różne sposoby, ale ważne by nie pozostać w przeżywaniu samemu…

Dla osób z Pomorza, które doświadczają kryzysu, choroby psychicznej, dla ich rodzin i bliskich dyżurujemy pod specjalnym telefonem przy Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji.

Konsultanci/konsultantki  “W sam Punkt”  pozostają do Waszej dyspozycji przez 5 dni w tygodniu pod numerem telefonu: +48 572 685 422

Możesz nas usłyszeć w poniższe  dni i godziny:

  • Poniedziałek: 17 – 19
  • Wtorek: 17-19
  • Środa: 10 – 13
  • Czwartek: 10 – 13
  • Piątek: 17 – 19

Jesteśmy dostępni pod telefonem o tych różnych porach, by trafić w Twoją gotowość  i chęć, aby z nami porozmawiać.  Kontakt jest wyłącznie telefoniczny.

Za cel działalności “W sam Punkt” obraliśmy sobie udzielanie informacji i dopasowanie adekwatnej oferty wsparcia do problemów i potrzeb osób i rodzin w tematyce zdrowia psychicznego. Proponowana przez nas oferta pomocy jest bezpłatna.

Porady i informacje telefoniczne prowadzone są przez „asystentów zdrowienia”, czyli osoby z doświadczeniem choroby i psychologów, a sam punkt jest częścią większego projektu o nazwie “„50 decybeli – edukacja i samopomoc w zakresie zdrowia psychicznego” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Działania projektu będą regularnie przybliżane na stronie internetowej oraz fanpage’u! Śledźcie nas koniecznie!

*Badanie epidemiologiczne zaburzeń psychicznych, ilustrujące skalę zaburzeń psychicznych w Polsce w 2020: EZOP przeprowadzone zgodnie z metodologią Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) we współpracy z Konsorcjum World Mental Health (WMH).

Plakat : "W sam Punkt" - Punkt informacyjno - konsultacyjny. Porady i informacje telefoniczne pod numerem telefonu +48 572 685 422, w Poniedziałki, Wtorki i Piątki w godzinach 17 - 19, zaś w Środy i Czwartki w godzinach 10 - 13. Celuj do nas po wsparcie i informacje. Program współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Plakat : „W sam Punkt” – Punkt informacyjno – konsultacyjny. Porady i informacje telefoniczne pod numerem telefonu +48 572 685 422, w Poniedziałki, Wtorki i Piątki w godzinach 17 – 19, zaś w Środy i Czwartki w godzinach 10 – 13. Celuj do nas po wsparcie i informacje. Program współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.